نشست هیئت رئیسه اتاق اصناف با نماینده محترم شهرستان مرودشت
محمدرضا زارع: منصفانه نیست پیکان انتقادات به سمت اصناف شهرستان باشد
پیرو درخواست هیئت رییسه اتاق اصناف از دفتر نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس جلال رشیدی به همراه چند تن از مشاورین خود در اتاق اصناف حضور یافته و پیرامون مشکلات بازارشهرستان به بحث و تبادل نظر نشستند.
محمدرضا زارع، ضمن خوشامدگویی، دلیل عدم حضور روئسای اتحادیه‌های صنفی را محدودیت فضا عنوان نموده و ابراز امیدواری نمود که این جلسه آغاز یک ارتباط دائمی بین خانواده کسبه و بازاریان شهرستان با نماینده محترم باشد.
نماینده فارس در اتاق اصناف کشور، با بیان اینکه هیچ ارگان و نهادی در کشور از بدو انقلاب تا کنون به اندازه کسبه و بازاریان همراه نظام نبوده است، قرار گرفتن اصناف در نوک پیکان انتقادات را منصفانه ندانسته و علیرغم بد عهدی دولت در حمایت از بازار، کسبه شهرستان را از پیشگامان اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و تعطیلی کامل در موج اول کرونا دانست.
ایشان جمعیت 15هزار نفری کسبه شهرستان را دارای دیدگاه‌ها و آستانه تحمل متفاوت دانسته و بیان نظرات سیاسی در فضای مجازی را تنها نظر شخصی خواند.
رییس اتاق اصناف شهرستان، از اعلام آمادگی کسبه و بازاریان در کنار نماینده و فارغ ازهر نوع نگاه سیاسی برای خروج از بحران کرونا خبر داده و موفقیت در کنترل موج اخیر شیوع کرونا را منوط به تعطیلی کامل ادارات دولتی و بازار شهرستان‌های همجواردانست.
مهندس جلال رشیدی، با تاکید بر اینکه نظام قدردان فداکاری‌های بازار است کشور را در شرایط جنگ اقتصادی دانسته که شیوع ویروس کرونا، شرایط را غیر عادی نموده است. وی، با مقایسه تصمیمات دولت در کنترل بیماری را موثر ندانسته و متاسفانه شهر مرودشت را از آلوده ترین شهرهای کشور خواند. ایشان ، با بیان اینکه مردم باید بیش از همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند بر تعطیلی بانک‌ها، دستگاههای دولتی و محدود نمودن تردد برای مقابله با این ویروس در سطح شهرستان تاکید داشته و از پیگیری طرحی در مجلس برای حمایت از مشاغل آسیب دیده خبر داد.
نماینده شهرستان در مجلس، با بیان اینکه در کنار بازار هستیم نه در مقابل ان خواستار معرفی یک نفر از اتاق اصناف به عنوان رابط این نهاد با دفتر نماینده شهرستان گردید.
در ادامه حاضرین در جلسه به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود برای برون رفت از بحران کرونا پرداختند.