تاسیس مرکز جوارکارگاهی در اتاق اصناف با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مرودشت
محمدرضا زارع: ارتقاء مهارت‌های اعضا در رسته های فنی اولویت اتاق اصناف است
به منظور نظارت بیشتر بر آموزش علاقه‌ مندان به اخذ پروانه کسب در رسته‌های فنی، نشست بررسی و هم اندیشی در خصوص راه اندازی مرکز جوارکارگاهی با حضور رییس مرکزآموزشهای فنی و حرفه‌ای و روئسای اتحادیه‌های صنوف فنی شهرستان در اتاق اصناف برگزار گردید.
محمدرضا زارع، رییس اتاق اصناف، ضمن خوشامدگویی و تسلیت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و دهه فاطمیه، ارتقاء مهارت‌های فنی متقاضیان پروانه کسب رسته های صنفی فنی را از اولویت های اتاق اصناف خوانده که تعامل بیشتر با مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان را طلب می‌نماید.
نماینده فارس در اتاق اصناف کشور، از آمادگی کامل و وجود زیر ساخت‌های لازم برای راه اندازی مرکز جوارکارگاهی و آموزش متقاضیان جدید پروانه کسب در رسته‌های صنفی فنی با مشارکت و نظارت بیشتر اتاق اصناف خبر داده و اجرایی شدن این طرح را گامی بلند در راستای حمایت از حقوق کسبه خرد دانست.
رضا آزادپور، خزانه دار اتاق اصناف و رییس اتحادیه صنفی تاسیات مکانیکی ساختمان، بر حمایت کامل هیئت رییسه اتاق از اتحادیه های صنفی فنی به منظور خدمات رسانی بهتر به شهروندان تاکید و روئسای اتحادیه های حاضر در جلسه را از بهترین‌های رسته خود در سطح شهرستان دانستند.ایشان، راه اندازی مرکز جوارکارگاهی را سبب بهره وری بیشتر، بروزآوری مهارتهای فنی و کاهش هزینه ها دانسته که به ارتقاء سطح آموزش متقاضیان پروانه کسب در رسته های فنی می انجامد.
محمد آقایی، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ، ضمن تقدیر از هیئت رییسه اتاق اصناف در برگزاری این جلسه، تاسیس این مرکز را در راستای اجرای ماده 110 قانون کار جمهوری اسلامی نیاز شهرستان خوانده و از اتاق اصناف به عنوان معدود نمونه های استان یاد کرده که از شرط اصلی اجرای این طرح یعنی مالکیت مکان مناسب برخوردار است. وی، هدف از اجرای این طرح را مهارت گرایی به جای مدرک گرایی خوانده و خواستار تعامل بیشتر تا حصول نتیجه مطلوب گردید.
در ادامه روئسای اتحادیه ها ، به طرح نظرات و پیشنهادات خود پرداختند