بازگشایی تالار‌های پذیرایی بعد از توقف یکساله

محمدرضا زارع: شکیبایی فعالین این رسته صنفی در یک سال گذشته مصداق مجاهدت اقتصادی است. به بهانه بازگشایی تالار‌های پذیرایی بعد از توقف حدودا یک ساله، نشست هم اندیشی اتحادیه صنف سالن داران، پزندگان و قصابان شهرستان با حضور فرمانده محترم انتظامی، سرهنگ فرشید زینلی و چندتن از دیگر مسئولین انتظامی شهرستان صبح امروز سه شنبه 23 دیماه در سالن کنفرانس اتاق اصناف برگزار گردید.

محمدرضا زارع، رییس اتاق اصناف، ضمن خوشامدگویی اعضاء اتحادیه صنفی سالن داران، پزندگان و قصابان شهرستان را شایسته بهترین تقدیرها دانسته و صبر و شکیبایی حدودا یکساله آنان بدون هیچگونه اعتراض را مصداق مجاهدت اقتصادی خواند. وی با بیان اینکه در طی یکسال گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا، رسته‌های صنفی دیگر از مجوز فعالیت پاره وقت برخوردار بوده‌اند، سالن داران شهرستان با قبول تمامی مشکلات اقتصادی درتوقف کامل بسر برده و هیئت رییسه اتاق اصناف حتی یک مورد اعتراض را از فعالین این رسته صنفی دریافت نکرده است. نماینده اتاق اصناف فارس در کشور، تجهیز یک سالن را نیازمند سرمایه گذاری سنگین دانسته که علیرغم استهلاک سرمایه و تحمل هزینه‌های سنگین نگهداری سالن‌، هیچگونه حمایتی از سوی دولت صورت نگرفته و حتی وعده پرداخت بیمه بیکاری کارکنان نیز بطور کامل محقق نگردیده است.

سرهنگ فرشید زینلی، فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت که به همراه چند تن دیگر از مسئولین انتظامی مهمان این جلسه بودند، وضعیت سالن‌های پذیرایی در مرودشت را در وضعیت مطلوب ارزیابی کرده و با توجه به مجوز بازگشایی کنترل شده سالن ها بعد از دهه فاطمیه، توجه ویژه مالکان بر رعایت موارد امنیت فیزیکی و محیطی سالن ها در برگزاری مراسم را خواستار گردیدند. ایشان، رعایت قوانین اجتماعی در سالن‌های پذیرایی شهرستان را در حد مطلوب توصیف نموده و همرایی کسبه در طی بحران کرونا را ستودنی خواندند. در ادامه این نشست، سرهنگ فرهاد شیروانی، معاونت وظیفه عمومی شهرستان و سروان نوید شفیعی، سرپرست اداره اماکن نیروی انتظامی به ذکر موارد قانونی در خصوص بکارگیری کارگران مشمول غایب خدمت، اجاره سالن ها به اتباع بیگانه و رعایت استانداردهای امنیتیپرداخته و با استناد به مواد قانونی به سئوالات اعضای این اتحادیه صنفی پاسخ دادند.