نشست اضطراری فرماندار ویژه شهرستان با هئیت رییسه اتاق اصناف و روئسای اتحادیه‌ها در خصوص کرونا
محمدرضا زارع: تعطیلی بازار بدون تعطیلی سایر دستگاه‌ها و موسسات نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت
نشست اضطراری در خصوص شیوع گسترده کرونا و وضعیت قرمز شهرستان با حضورفرماندار ویژه رهام پیکیری ،هیئت رییسه و روئسای اتحادیه‌های صنفی، رزمی رییس اداره صنعت و معدن و دکتر اکبرزاده رییس شبکه بهداشت در سالن کنفرانس اتاق اصناف شهرستان برگزار گردید.
رهام پیکری، فرماندار ویژه شهرستان با تقدیر از همراهی کسبه و بازاریان از ابتدای بحران کرونا، آمار مبتلایان در شهرستان را بسیار تاسف بار خوانده و بر لزوم همکاری و مشارکت شهروندان برای جلوگیری از شیوع این بیماری تاکید نمود.
وی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی شهروندان اظهار تاسف نموده و از خستگی کادر درمان، کمبود تخت جهت مداوای بیماران و سرد خانه در شهرستان خبر داد.
فرماندار ویژه شهرستان، دریافتی فرمانداری از دولت را طی سال گذشته در حد صفر دانسته و بیان داشت با وجود جنگ حاکمیت در دو جبهه دشمنان خارجی و مشکلات داخلی، وظیفه همه ماست تا به کمک یکدیگر تا ریشه کن شدن این بیماری در کشور تلاش کنیم.
ایشان تصمیم گیری در خصوص ادامه فعالیت یا تعطیل بازار را منوط به تصمیم اتاق اصناف شهرستان دانست.
محمدرضا زارع رییس اتاق اصناف شهرستان، ضمن تقدیر از تلاش‌های کادر درمان شهرستان، تعطیلی اصناف بدون تعطیلی سایر نهادها و موسسات مالی، دولتی را ناکافی و بی‌نتیجه خواند. ایشان، حمایت‌های دولتی از بازاریان و کسبه را در مقابل زیان‌های وارد شده بر آنان از زمان شروع بحران کرونا ناچیز دانسته و از عدم پرداخت بیمه بیکاری به کارگران اظهار گله مندی نمود.
رییس اتاق اصناف سلامت شهروندان را مهمترین موضوع پیش رو خوانده که نیازمند همکاری همه نهادها و مسئولین است.
در ادامه این نشست، دکتر اکبرزاده رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با ذکر آمارمبتلایان و متوفیان از وضعیت بحرانی شهرستان خبر داده و رزمی، رییس اداره صنعت و معدن شهرستان از آمادگی کامل اداره خود در جهت حمایت از بازاریان خبر داد.
در پایان این نشست مقرر گردید مصوبات اتاق اصناف پس از تایید فرماندار از طریق روئسای اتحادیه‌ها به کسبه و بازاریان ابلاغ گردد.