نشست هم اندیشی در خصوص ساماندهی مشاغل آلاینده و فروشندگان سیار میوه و تره بار با حضور مهندس مکی شهردار محترم در محل اتاق اصناف شهرستان برگزار گردید.

محمدرضا زارع، رییس اتاق اصناف ضمن خوشامدگویی به نیابت از کسبه و بازاریان از زحمات شهردار در خصوص بهسازی معابر شهر تقدیر نموده و تعامل هرچه بیشتر میان اصناف و شهرداری را تضمین کننده منافع کسبه و شهروندان دانسته که به جذب درآمدهای پایدار و رونق كسب و كار منتهی خواهد شد.

نماینده فارس در اتاق اصناف ایران، با بیان اینكه در مدیریت شهری تعامل دو سویه به نفع مردم است از آمادگی کامل اتاق اصناف برای همکاری با شهرداری در تسریع و پیشبرد امور شهری خبر داد.
سید مهدی مکی،شهردار مرودشت نیز با اشاره به نقش پر رنگ اصناف در تمام عرصه های فرهنگی – اجتماعی، از پرداخت به موقع عوارض توسط کسبه قدردانی نموده و مدیریت و ساماندهی بازار را منوط به هماهنگی کامل میان مجموعه مدیریت شهری دانست.
ایشان، به دلیل تعداد بالای کسبه در شهرستان نیمی از كار مدیریت شهری را با اصناف خوانده که نتیجه همکاری این دو نهاد را در اجرای طرح های عمرانی، خدماتی و حتی فرهنگی به خوبی می توان مشاهده نمود.

در ادامه ، علی زارع، عضو هیئت رییسه اتاق اصناف اقدامات انجام شده جهت ساماندهی، جانمایی وانتقال صنوف آلاینده به بیرون از شهر، چهار نقطه تعبیه شده در مناطق مختلف شهری جهت عرضه مستقیم میوه و تره بارو جمع آوری فروشندگان سیار در آینده نزدیک را تشریح و نقاط ضعف و قوت و شیوه اجرای طرح توسط حاضرین به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.