نشست هم اندیشی در خصوص فعالیت برخی از رسته‌های صنفی در ماه مبارک رمضان
جلسه تعیین چگونگی فعالیت برخی صنوف در ماه مبارک رمضان، با حضور امام جمعه محترم شهرستان- حجت الاسلام آقائی، سرهنگ زاهدیان – مسئول پلیس پیشگیری ناحیه انتظامی و رحیم دوگانی از اداره اماکن نیروی انتظامی، هیئت رییسه اتاق اصناف و روئسای اتحادیه‌های صنفی فروشندگان اغذیه و بستنی ساز و بستنی فروش برگزار گردید.
در ابتدای جلسه، نوراله و علی زارع، نواب رییس اتاق اصناف، ضمن خوشامد‌گویی و تبریک حلول ماه مبارک رمضان، با اشاره به تعطیلی کسبه طی دو سال شیوع کرونا و آسیب‌های وارده به بازار، فعالیت در شرایط فعلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موازین شرعی را برای کسبه یک نیاز عمومی خوانده که منافع آتی همگان را تامین می‌نماید.
در ادامه، مصوبه ستاد کل ناجا در خصوص فعالیت کسبه در ماه مبارک رمضان توسط نمایندگان نیروی انتظامی حاضر در جلسه قرائت و سپس روئسای اتحادیه‌های صنفی، با اشاره به سوابق و تجربه فعالیت اصناف در ماه رمضان سال‌های گذشته به بیان پیشنهادات و نظرات خود پرداختند.
حجت الاسلام آقائی، امام جمعه محترم شهرستان نیز، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، شهرستان مرودشت را از شهرستان های مسافرپذیر خوانده که به دلیل تعدد روستاهای مجاور و سرانه ورودی افراد به شهرستان، تفکیک مسافر و غیر مسافر به سادگی میسر نبوده و لازم دانست با اتخاذ وحدت رویه در دستگاههای مسئول و رعایت موازین بهداشتی و شرعی از تبعات احتمالی جلوگیری نمود.
ایشان، ماه رمضان امسال را متاثر از آسیب‌های کرونا، متفاوت ازسال‌های گذشته خوانده که به دلیل نیاز مالی کسبه و مسائلی چون اجاره بها نیازمند مداقه بیشتر است.
احمد رفیعی شهرکی، فرمانده حوزه مقاومت شهید تند گویان اصناف، از دیگر حاضرین در جلسه، با اشاره به طرح نظارتی جاری توسط ضابطین بسیج از بازرسی و پایش نامحسوس بازار به صورت ویژه تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داده و همکاری همه کسبه و بازارایان را خواستار گردید.
در پایان مقرر شد مصوبات جلسه در خصوص فعالیت صنوف مورد بحث پس از بررسی بیشتر و هماهنگی قضایی به اطلاع عموم رسانده شود.